Conserf

Wind- en Waterdichtregeling

Tussen leegstand en oplevering van een herbestemd monument ligt vaak een periode waarin het gebouw aanzienlijke schade kan oplopen omdat het onvoldoende beschermd is tegen het weer. Om het gebouw hiertegen te beschermen kunnen er maatregelen genomen worden waarmee het gebouw tijdelijk wind- en waterdicht is. Denk aan het plaatsen van een plastic zeil over een kap of het dichttimmeren van kapotgeslagen ramen.

Deze kosten kunnen aanzienlijk oplopen, zeker als er een kraan of hoogwerker aan te pas moet komen. Eigenaren zien vaak het nut hiervan niet in omdat de kosten voor een tijdelijke maatregel zijn. Mogelijk onherstelbare schade door het weer wordt daarbij onderschat.

Om in de kosten voor deze maatregel tegemoet te komen bestaat de Subsidieregeling stimulering herbestemming monumenten. Binnen deze regeling valt de wind- en water dichtregeling. Conserf helpt u bij de aanvraag van een subsidie voor de wind- en water dichtregeling, en kan u vervolgens adviseren en begeleiden in het traject van de uitvoer van deze regeling en het haalbaarheidsonderzoek.

Voor vragen of een vrijblijvende offerte kunt u contact opnemen met Conserf.